Tilbake til alle artiklerAlle artikler
Vinneren fra 2020: Roald Madsen AS i Tromsø
Publisert: 9-01-2024

Hvem var best på HMS-arbeid i 2023?

If og MEF skal igjen kåre Årets foregangsbedrift innen HMS-arbeid. Vinneren blir kåret på Arctic Entrepreneur, og får en premie på 25 000 kroner.

– Et planmessig og aktivt HMS-system er og blir stadig viktigere for MEF-bedrifters konkurranseevne, sier forsikringsselskapet If.

Prisen for Årets HMS-bedrift i 2020 gikk til Roald Madsen AS i Tromsø for deres tydelige HMS-fokus gjennom hele bedriftens virksomhet.

Prisutdelingen ble noe redusert på grunn av pandemien, men i 2024 blir det ny prisutdeling på Arctic Entrepreneur.

Hvem blir best på HMS-arbeid i 2023?

De nominerte til prisen er (i alfabetisk rekkefølge):

  • Baks AS
  • Br. Knutsen Maskin AS
  • Brevik AS
  • Brødrene Ødegård Maskindrift AS
  • Eckholdt AS
  • Emil Håberget AS
  • Entreprenørservice AS
  • Fon anlegg AS
  • Kveen AS
  • Lesja Bulldozerlag AS
  • Ramsdal Maskin AS
  • Søbstad AS
  • Aarsleff Fundamentering & Boring AS


Kriteriene for å bli nominert er som følger:

  • Bedriften er medlem av MEF og kunde hos If.
  • Bedriftens ledere og ansatte har gjennomført opplæring i skadeforebygging gjennom «Føre var».
  • Bedriften har proaktivt jobbet med skadeforebygging, f.eks. «Sikkerhet i hverdagen» og/eller forsikringskurs.
  • Bedriften har gode rutiner for rapportering av uønskede hendelser og avviksoppfølging.
  • Bedriften er en foregangsbedrift for trygt arbeid.

Alle de nominerte vil bli invitert til en inntrykksfull dag sammen med MEF og If ved Ifs sikkerhetssenter 15. april 2024.

På If Sikkerhetssenter trener du på virkelige brannsituasjoner i kontrollerte og trygge omgivelser med faglig dyktige instruktører.
Det deles ut 2 plasser pr. bedrift. Transportkostnader dekkes ikke.

Relaterte nyheter

Gratis frokost 19. mars
Publisert:12.03.2025

Gratis frokost 19. mars

Circle K setter stor pris på sine bedriftskunder, og inviterer alle med firma- eller truckkort til gratis frokost på alle sine bemannede stasjoner.

Les merles mer
Bli med på Arbeidsgiverdagen
Publisert:3.03.2025

Bli med på Arbeidsgiverdagen

Arbeidsgiverdagen er en viktig møteplass for våre medlemmer. Bli med 13. mars for faglig påfyll og inspirasjon.

Les merles mer
Jakten på den gode arbeidsgiver
Publisert:18.02.2025

Jakten på den gode arbeidsgiver

Arbeidsgiverdagen er en viktig møteplass for våre medlemmer. Bli med 13. mars for faglig påfyll og inspirasjon.

Les merles mer