Tilbake til alle artiklerAlle artikler
(Foto: Sentralregisteret)
Publisert: 3-10-2023

Digitalt kompetansebevis

Digitalt kompetansebevis er lansert. Nå kan arbeidstakere få oversikt over all sin kompetanse i en app, og arbeidsgiver kan registrere kompetanse, kurs og sertifiseringer for alle sine ansatte.

Fagbrev, kursbevis, videregående utdanning og all annen dokumentert opplæring, blir nå tilgjengelig via en app på mobilen. Man får en komplett oversikt over all kompetanse, som vil følge kompetanseinnehaver gjennom hele arbeidslivet.

En samlet bygg- og anleggsbransje står bak nyvinningen, sammen med Sentralregisteret. Det er ingen hemmelighet at det kan være vanskelig å holde styr på all dokumentasjon på gjennomførte kurs og skoler man har tatt gjennom mange år. Dokumentasjon som kan være avgjørende for å kunne betjene maskiner og utstyr, eller for å være kvalifisert til en ny jobb.

Likeledes er det viktig for en arbeidsgiver å kunne forsikre seg om at alle på en anleggsplass har nødvendig kompetanse, blant annet for å ivareta sikkerheten. Det nye digitale kompetanseregisteret vil forenkle dette betraktelig.

Les mer på sentralregisteret.no her

Relaterte nyheter

Gratis frokost 19. mars
Publisert:12.03.2025

Gratis frokost 19. mars

Circle K setter stor pris på sine bedriftskunder, og inviterer alle med firma- eller truckkort til gratis frokost på alle sine bemannede stasjoner.

Les merles mer
Bli med på Arbeidsgiverdagen
Publisert:3.03.2025

Bli med på Arbeidsgiverdagen

Arbeidsgiverdagen er en viktig møteplass for våre medlemmer. Bli med 13. mars for faglig påfyll og inspirasjon.

Les merles mer
Jakten på den gode arbeidsgiver
Publisert:18.02.2025

Jakten på den gode arbeidsgiver

Arbeidsgiverdagen er en viktig møteplass for våre medlemmer. Bli med 13. mars for faglig påfyll og inspirasjon.

Les merles mer