Tilbake til alle artiklerAlle artikler
Publisert: 21-10-2021

TESS har endret uheldig praksis

MEF er tariffpart og opptatt av det organiserte arbeidslivet. Det har tjent Norge godt. Flere medlemmer har tatt kontakt med administrasjonen i MEF og stilt spørsmålstegn ved samarbeidet med TESS.

Nylig ble det skrevet i pressen om en praksis der TESS skilte på godtgjørelser til sine ansatte der de organiserte kom dårligere ut.

- Etter å ha lest oppslagene i avisen tok jeg kontakt med TESS og spurte om det virkelig er slik vi skal ha det i Norsk arbeidsliv i 2021. Det er godt å høre at TESS snur og ser verdien av det organiserte arbeidslivet, sier Julie Brodtkorb.

Følgende pressemelding ble sendt ut fra TESS 20. oktober:

TESS er et bærekraftig, helnorsk selskap eid av Stiftelsen Erik Jølberg. Lik lønn for likt arbeid er et godt og gammelt slagord. TESS ønsker å ta vare på sin viktigste ressurs, våre medarbeidere, og hever bonusbetingelsene og andre goder til de fagorganiserte opp til nivået for øvrige ansatte, slik at alle i TESS konsernet får like og meget gode og konkurransedyktige betingelser og avlønninger.

Relaterte nyheter

Gratis frokost 19. mars
Publisert:12.03.2025

Gratis frokost 19. mars

Circle K setter stor pris på sine bedriftskunder, og inviterer alle med firma- eller truckkort til gratis frokost på alle sine bemannede stasjoner.

Les merles mer
Bli med på Arbeidsgiverdagen
Publisert:3.03.2025

Bli med på Arbeidsgiverdagen

Arbeidsgiverdagen er en viktig møteplass for våre medlemmer. Bli med 13. mars for faglig påfyll og inspirasjon.

Les merles mer
Jakten på den gode arbeidsgiver
Publisert:18.02.2025

Jakten på den gode arbeidsgiver

Arbeidsgiverdagen er en viktig møteplass for våre medlemmer. Bli med 13. mars for faglig påfyll og inspirasjon.

Les merles mer