Tilbake til alle artiklerAlle artikler
Publisert: 22-10-2020

Kom i gang med ISO-sertifisering av bedrift

MEF ønsker å legge til rette for at medlemmene som ønsker å bli ISO-sertifiserte får en så enkel vei mot målet som mulig.

Det legges opp til regionale nettverksmøter der det gis veiledning og hjelp underveis, samt bygging av nettverk blant medlemmene for å kunne støtte hverandre i prosessen.

Økte krav fra oppdragsgivere

Som kjent øker kravene fra særlig offentlige oppdragsgivere om at bedrifter som ønsker å konkurrere om oppdrag må kunne vise til systemer for kvalitet og miljø som er sertifisert av tredjepart.

I tillegg til at man møter kravet om sertifisering fra offentlige oppdragsgivere, kan selve prosessen som leder frem til sertifisering også medføre at man øker effektiviteten i prosjekter gjennom bedre logistikk og prosjektstyring. Man får satt søkelyset på kontinuerlig forbedring, og kan kanskje til slutt også se en positiv endring av bedriftens resultat.

MEF ønsker å legge til rette for at medlemmene som ønsker å bli ISO-sertifiserte får en så enkel vei mot målet som mulig.

Kriterier for å være med i «sertifiseringsprosjektet» er at bedriften:

• har anskaffet og implementert MEF sitt KS/HMS-system eller et annet system
• vil dele av sine erfaringer og funn med andre bedrifter
• er motivert for å bruke tid og ressurser på å gjøre bedriften klar for sertifisering etter ISO 9001 og/eller ISO 14001
• vil stille på arbeidsmøter og «gjøre en jobb» mellom møtene.

Hvem kan delta:
KS/HMS-ansvarlig og/eller daglig leder el.l. Prisen inkluderer inntil 2 deltakere fra hver bedrift.

Hva inkluderer prisen?
Prisen inkluderer arbeidsmøter med servering, teams-møter og nettverk for inntil to deltakere pr. bedrift. MERK: Prisen inkluderer ikke selve sertifiseringen, eller rådgivning til den enkelte bedrift utover det som skjer på samlinger og teams-møter

Her kan du se planlagte kurs.

Relaterte nyheter

Invitasjon til SmartTreff
Publisert:5.02.2025

Invitasjon til SmartTreff

SmartDok inviterer til fagdager i Alta 11.–12. mars. Du vil få innsikt i hva som er nytt, hva som kommer, samt en forhåndsvisning av den nye SmartDok-appen.

Les merles mer
Faglig seminar på Arctic Entrepreneur
Publisert:12.12.2024

Faglig seminar på Arctic Entrepreneur

Et spennende, solid og aktuelt faglig program har alltid vært et kjennetegn ved Arctic Entrepreneur. Så også i 2025.

Les merles mer
Restplasser til fagskoleutdanning
Publisert:14.08.2024

Restplasser til fagskoleutdanning

Norges grønne fagskole - Vea har ledige restplasser i deltidsstudiet Anleggsledelse. Søk på samordna opptak nå!

Les merles mer