Tilbake til alle artiklerAlle artikler
Illustrasjonsbilde.
Publisert: 27-06-2023

Kortsikkerhet i sommer

Vi oppfordrer til å være ekstra forsiktig med oppbevaring av kort og kode når kjøretøyet skal parkeres i sommerferien. Her kan du lese Circle K sine tips for kortsikkerhet i sommer.

Det er dessverre noen kriminelle som er ekstra aktive for tiden og de vet at de ofte finner kort og kode i bilen. Kortene har blitt kopiert og misbrukt. Circle K ber deg være ekstra oppmerksom på dette for å unngå at det skjer med deres kjøretøy.


Typisk er at tyvene går inn via passasjersiden på en nesten usynlig måte, tar kortet og kopierer magnetstripen på utstyr som lett kan kjøpes på netter. Kortet legges tilbake, og dessverre – koden finner de ofte et eller annet sted i bilen. Noen ganger tar de med seg kortet. Det er sikkerhetssperrer i kortene våre, og det er derfor ikke mulig å teste seg fram til koden før kortet sperres.

Circle K kort kan kun brukes med kode på våre stasjoner. Ved lading av kjøretøyet med Firmakort med lading er det dog ikke mulig å taste kode. Pass derfor ekstra godt på kortet, og sperr Firmakortet med lading snarest, dersom kort er mistet eller frastjålet. Våre betingelser regulerer ansvaret ved misbruk av kort, og når begge deler oppbevares i bilen, regnes det som grovt uaktsomt, og kunden er ansvarlig for misbruket.

Husk dette:

  • Når man forlater kjøretøyet: - Sjekk at kort og kode IKKE ligger i bilen
  • Bruk kundeportalen til Circle K: Endre PIN-koden til selvvalgt kode, eller sperre og bestille kort
  • Følg med på transaksjonene i vår online kundeportal, og meld straks fra dersom du oppdager unormale transaksjoner. I kundeportalen kan du enkelt spore transaksjonene fra din PC eller mobil
  • Sikreste løsning for kjøretøyer med flere sjåfører er TO-KORTLØSNING
  • Dersom du må dele PIN-koden med andre, send koden på SMS til mottakeren

Relaterte nyheter

Er din bedrift klar for strengere klimakrav?
Publisert:21.09.2023

Er din bedrift klar for strengere klimakrav?

Allerede fra 1. januar vektes klima og miljø 30 prosent i offentlige anbud. Lær mer om MEFs klimakalkulator her.

Les merles mer
Kun få stands igjen på Arctic Entrepreneur
Publisert:14.09.2023

Kun få stands igjen på Arctic Entrepreneur

Torsdag 31. august åpnet vi for standbestilling. De fleste standene ble revet bort den første halvtimen. Ønsker du stand må du være rask!

Les merles mer
Nyansatte for MEF og OKAB på Rudshøgda
Publisert:7.09.2023

Nyansatte for MEF og OKAB på Rudshøgda

Vi har fått på plass ny daglig leder for OKAB Øst, og fagrådgiver i MEF. Begge starter i høst.

Les merles mer